Krótkie podsumowanie Biegowego Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś

   20 września 2015 zakończył się cykl Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś. Chciałbym krótko podsumować te pełne emocji, walki ale przede wszystkim cudownej zabawy  zawody. Zmagania składały się z sześciu imprez biegowych przygotowanych dla wszystkich biegaczy niezależnie od wieku, kilogramów czy stopnia wytrenowania.

   Każdy bieg był jedyny w swoim rodzaju. Różnorodność zależała od panującej aury, atmosfery, którą tworzyli biegacze, mieszkańcy oraz gospodarze wsi. Każda wieś stanęła na wysokości zadania i na miarę swoich możliwości gościła sportowców.

   Sołtysi  zmobilizowali swoich mieszkańców , którzy przygotowali poczęstunek z mnóstwem wiejskich smakołyków m. innymi pieczone prosie, swojska kiełbasa, bigos, kanapki ze smalczykiem i ogórkiem kiszonym i ciasta wypiekane w domu.

    Wiejskie bieganie rozpoczęło się 20 czerwca w Baranowie. W zawodach wystartowało 114 biegaczy a trasa usytuowana była poprzez kręte ścieżki mazurskich szutrów z Baranowa do Cudnoch. Mimo że cały czas zbierało się na deszcz biegacze dali radę przebiec  bez zamoknięcia. Wręczanie nagród odbyło się już niestety  w budynku ZS Baranowie  ponieważ zaczęło padać.

  Kolejnym etapem zmagań były Zełwągi. Impreza odbyła się na plaży wiejskiej nad jeziorem Inulec i wystartowało w niej 105 zawodników. Trasa mierzyła 4300 m i po raz pierwszy biegacze mieli możliwość rozgrzewki w rytmie Zumby . Po raz pierwszy odbył się również bieg dla dzieci do 12 roku życia w którym wzięło 29 dzieci.

     Kolejne zawody to Lubiewo i tu na pewno można przyznać tytuł  najbardziej wymagającej  trasy  ze względu na ukształtowanie terenu.  Liczne strome podbiegi, przepiękny przesmyk po między jeziorami oraz ciężkie warunki atmosferyczne zapowiadające zbliżającą się burzę  na długo zapadną w pamięci biegaczy. Trasa mierzyła 4200 m i wystartowało w    91 biegaczy oraz 29 dzieci.

       8 sierpnia 2015 biegacze przybyli do gościnnych Faszcz nad j. Głębokie. Trasa o długości  5200 m mierzyła z plaży nad j. Głębokim do kapliczki w centrum wsi i z powrotem. Dzień w którym  odbywały się zawody uznany był za najcieplejszy od 100 lat. Mieszkańcy dopingowali sportowców oraz pomagali przetrwać 40 stopniowe upały polewając ich wodą z węży ogrodowych a na półmetku czekali strażacy z OSP Mikołajki z kurtyną wodną.

   Na tej imprezie nagrody specjalne fundowali mieszkańcy Faszcz. Nagradzali tych zawodników , którzy uplasowali się na takiej  pozycji jak ich nr domu.  

Kolejne zawody odbyły się 22 sierpnia w Tałtach nad jeziorem Tałty. Tu można było bić swoje rekordy życiowe ponieważ trasa był łagodna o nawierzchni asfaltowej. Podczas oczekiwania na wyniki biegacze mogli zmierzyć się w drużynowych zawodach narciarskich. Konkurencja była na tyle trudna , że na dwóch nartach musiało wystartować trzech zawodników. Najlepiej współpracującą drużyną okazał się Klub Biegacza Mrągowo.

    Finał Biegowego Grand Prix  Biegam Bo Lubię Polską Wieś odbył się w Mikołajkach na placu zabaw przed Centrum Kultury Kłobuk. Trasa mierzyła 5000 m i prowadziła w kierunku rezerwatu Łuknajno. Z racji , że tego dnia obchodzony  były Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka pomyślano również o najmłodszych. W zorganizowanych specjalnie dla nich zawodach pobiegło ok 50 dzieci. W kategorii do 12 lat wystartowało 77 biegaczy.

  Niespodzianką dla biegaczy była fotogaleria wspaniałych zdjęć wykonanych przez  Marcina Alickiego. Zdjęcia przedstawiały Biegowe Grand Prix w całej okazałości. Ukazana była tam euforia, dzieci, piękne kobiety, przyjaźń, miłość, walka, mądrość, szczęście i radość.

   Na koniec imprezy odbyło się podsumowanie całego cyklu oraz wręczenie pucharów, statuetek oraz nagród rzeczowych. 

Organizacja takich zawodów to nie lada wyzwanie i nie sprostałbym  temu wyzwaniu gdyby nie ludzie , którzy wspierali tą imprezę

BBL Sandra Cichosz
BBL Mikołajki
Paweł Papke
Marek Konopka
Katarzyna Długosz
Łukasz Ejdys
Łukasz Stykowski
Konrad Prałat
Marcin Alicki
Stella Hałaburda
Mateusz Klimek
Eligiusz Kamiński
Artur Płaczek
OSP Mikołajki
Mazurski WOPR
Policja Mikołajki
Dziękuję !!!!

A najbardziej chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom Biegowego Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś. Za waszą radość, euforię, emocję, zmęczenie ale też walkę do końca. Przepraszam za wszystkie niedociągnięcia , mam nadzieję że za rok odbędzie się kolejne GP i wtedy się poprawię. :-)

Wyniki Mikołajki >>

Wyniki na zakończenie II Grand Prix BBL Polską Wieś  >>

 

Przepiękna szybka trasa + gościnność mieszkańców + atmosfera jaka stworzyli biegacze = udana impreza.

I kolejny bieg w ramach Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś za nami.

„Był to dla mnie najlepszy bieg w jakim biegłem” - powiedział po biegu Daniel Kochna  najlepszy na trasie w Taltach. 

Kliknij tutaj aby pobrać wyniki

talty fotka

 

Kochani Biegacze 

Przed nami bardzo intensywny biegowo  okres . Już w najbliższą sobotę 22 sierpnia 2015   zapraszam do udziału w piątej odsłonie Biegowego Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś . Tym razem pobiegniemy w Tałtach. Trasa  szybka więc można się nastawić na bicie życiówek ;) – 5 km

12 września z kolei odbędzie  czwarta odsłona GP Biegam Bo Lubię Lasy Mazurskie . Biegniemy w Nadleśnictwie Strzałowo. Start godz. 16.00  w Leśniczówce Piersławek – 10 km

I potem już dwa biegi finałowe kończące te bardzo ciekawe zmagania

10 października o 16.00 w Spychowie Finał Grand Prix Biegam Bo Lubię Lasy Mazurskie – 10 km

20 września w Mikołajkach finał Biegowego Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś – 5 km

Link do zapisów www.elektronicznezapisy.pl

Serdecznie zapraszam !!!

Biegam Bo Lubię Polską Wieś w Faszczach

Zachęcamy do pobrania tabeli z wynikami z kolejnych biegów BBL Polską Wieś - Faszcze.

Kliknij tutaj aby pobrać

 

Biegam Bo Lubię Polską Wieś w Lubiewie

Zachęcamy do pobrania tabeli z wynikami z kolejnych biegów BBL Polską Wieś - Lubiewo.

Kliknij tutaj aby pobrać

 

Biegam Bo Lubię Polską Wieś w Zełwągach

W sobotę 18 lipca w Zełwągach odbyła się kolejna edycja Biegowego Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś. Na starcie stanęło ponad 100 biegaczy nie tylko z Polski ale i goście z Niemiec. Po raz pierwszy rozegrany został  bieg dla dzieci Sport Generacja w którym wystartowało 27 małych amatorów biegania.

Wśród Panów trasę 4200 m  najszybciej pokonał  Daniel Kochna  z Mikołajek z czasem 14:21, drugi był Olsztynianin Jakub Stolarski czas 14:27 a trzeci przesympatyczny biegacz z Pisza Leszek Stelwach z czasem 14:59. Wsród Pań najszybsza okazała się Zofia Tercjak  17:18, przed Małgorzatą Tercjak  18:43 obie z Baranowa , a jako trzecia linię mety przekroczyła Anna Stolarczyk z Mrągowa z czasem 19:11 Wsród Dzieci Najlepsza okazała się Julia Warzynowicz przed Martyną Ploną i Dominikiem Sierockim. Jak zwykle gospodarze czyli mieszkańcy wsi Zełwągi stanęli na  wysokości zadania serwując przepyszny posiłek dla wszystkich biegaczy. Oj działo się !!!

 

Zachęcamy do pobrania tabeli z wynikami z kolejnych biegów BBL Polską Wieś - Zełwągi.

Kliknij tutaj aby pobrać

 


 

Biegam Bo Lubię Polską Wieś w Baranowie

DSCF0608      DSCF0613

Biegam Bo Lubię Polską Wieś - to hasło akcji patronowanej przez program trzeci Polskiego Radia, która zagościła w Gminie Mikołajki. Pierwszy z cyklu sześciu biegów odbył się w Baranowie. Do startu zgłosiło się ponad 120 zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z biegów: www.mikolajki24.com

Źródło materiałów: www.mikolajki24.com/wiadomosci/

Kliknij tutaj aby pobrać

Krótkie podsumowanie Biegowego Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś